App Annie 2015 Retrospektifi — Parasallaşma Yeni Ufuklar Açıyor
 
 
App Annie 2015 Retrospektifi — Parasallaşma Yeni Ufuklar Açıyor

2015, uygulama ekosistemi açısından başarılı bir yıl oldu. Abonelik parasallaşması, video izleme, müzik dinleme ve çöpçatanlık uygulamalarında başarısını kanıtladı. Oyunlar, ortak otomobil kullanımı ve m-ticaret de özellikle Hindistan ve Japonya gibi Asya piyasalarında olmak üzere indirilme ve kullanım konularında büyümeye devam etti. Ancak uygulamalar için yeni ufuklar anlamına gelen kavramlara değinmeden uygulamalar ve 2015 üzerine konuşamayız: TV ve giyilebilir teknolojiler.
 
Dünya çapında elde edilen iOS gelirleri, Çin, Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya'daki inanılmaz kazançlar sayesinde büyük ölçüde arttı. iOS indirme oranlarının 2014'ün 4. Çeyreği ile 2015'in 4. Çeyreği arasında %20 oranında arttığı ve gelirin yıldan yıla iki katına çıktığı Çin, en önemli katkıyı sunanlar arasındaydı. Google Play, iOS ve Google Play indirme paylarının birleşiminin 2015 yılında iOS App Store'u geçmesi sayesinde ABD'deki indirme payları ile etkileyici bir kazanç elde etti.  Google Play'den dünya çapında indirilenler 2015 boyunca iOS'u neredeyse %100 oranında geçmeye devam etti.
 
2015 yılında süren en önemli değişiklikleri ve bu trendlerin 2016 uygulama stratejinizi nasıl etkileyebileceğini keşfetmek için App Annie 2015 Retrospektifi raporumuzu indirin.          
İşte raporda öne çıkan bazı noktalar:
●    Cihaz penetrasyonu arttıkça özellikle Hindistan, Endonezya, Meksika, Türkiye ve Vietnam olmak üzere gelişen piyasalar etkileyici bir indirme ve gelir büyümesi ortaya koydu.
●    Uygulama mağazası gelir payı olarak uygulama içi alımlar (IAP'ler), video, müzik ve çöpçatanlık uygulamalarına olan güçlü talep sayesinde abonelik gelirlerinin inanılmaz ölçüde yükselmesiyle 2015'te büyümeye devam etti.
●    Mobil oyunlar gelişmeyi sürdürdü; 2015'te gelirler daha az yoğun olurken, ortalama yaşam döngüsü yıldan yıla kısaldı; bu iki gelişme uygulama yayıncılarının portföy yönetim stratejileri üzerinde büyük etki sahibi olacak.
 ●    Giyilebilir teknolojiler ve TV, uygulamalar için başlıca platformlar olarak öne çıkıyor ve yayıncılar için yeni fırsatlar ortaya koyuyor. Bu, önümüzdeki yıllarda  izlenmesi gereken bir alan hâline gelecek.
 
Bu sayfadaki formu doldurarak tüm rapora şimdi erişebilirsiniz.