App Annie 2015 Retrospective — monetyzacja źródłem nowych perspektyw
 
 
App Annie 2015 Retrospective — monetyzacja źródłem nowych perspektyw

Rok 2015 w branży aplikacji upłynął pod znakiem sukcesów. W aplikacjach do strumieniowania wideo i muzyki oraz aplikacjach randkowych z powodzeniem wprowadzono odpłatność za korzystanie. Ponownie wzrosła liczba pobrań i stopień korzystania z gier oraz aplikacji do zakupów i wspólnych przejazdów, zwłaszcza na takich rynkach azjatyckich jak Indie i Japonia. Kreśląc obraz rynku aplikacji w 2015 r., trzeba też wspomnieć o nowej rubieży: telewizorach i urządzeniach ubieralnych.

Sklep iOS App Store odnotował gwałtowny wzrost globalnych przychodów, w dużej mierze dzięki imponującym wynikom sprzedaży w Chinach, USA i Japonii. Szczególnie istotna była rola Chin, w których między IV kw. 2014 r. a IV kw. 2015 r. miał miejsce 20-procentowy wzrost pobrań z iOS App Store, a przychody w ujęciu rok do roku podwoiły się. Ponadto w ubiegłym roku sklep Google Play znacznie zwiększył swój udział w łącznej liczbie pobrań w USA, wyprzedzając w tej kategorii iOS App Store. Pod względem pobrań na całym świecie przewaga Google Play nad iOS App Store osiągnęła w 2015 r. niemal 100%.

 Pobierz raport App Annie 2015 Retrospective, aby poznać wszystkie interesujące zmiany, jakie zaszły w 2015 r., i przekonać się, jak obecne trendy wpłyną w 2016 r. na Twoją strategię w obszarze aplikacji.          

Poniżej przedstawiamy kilka spośród najważniejszych obserwacji zawartych w raporcie: 

      Na rynkach wschodzących — szczególnie w Indiach, Indonezji, Meksyku, Turcji i Wietnamie — doszło do imponującego wzrostu liczby pobrań i przychodów, związanego z dynamicznie rosnącą penetracją urządzeń.
      W 2015 r. odnotowaliśmy dalszy wzrost udziału zakupów w aplikacji w ogólnych przychodach sklepów z aplikacjami, a także ogromny wzrost przychodów z subskrypcji, wynikający z silnego popytu na aplikacje wideo, muzyczne i randkowe.
      Trwa ewolucja w obszarze gier mobilnych. W 2015 r. zmniejszyła się koncentracja przychodów i skrócił się średni cykl istnienia. Te dwa trendy w znacznym stopniu wpłyną na strategie wydawców aplikacji w zakresie zarządzania ofertą.
      Urządzenia ubieralne i telewizory zyskały miano ważnych platform wdrażania aplikacji, otwierając przed wydawcami nowe możliwości. W najbliższych latach tej kategorii warto będzie poświęcić bliższą uwagę.

 

Uzyskaj dostęp do pełnej treści raportu, wypełniając formularz znajdujący się na tej stronie.